Dział konsultacji
0

Gwarancja jakości produktów i opakowania

 Wysyłając materiał do sadzenia dbamy o to, aby rośliny były silne i zdrowe. Naszym celem jest zminimalizowanie szoku związanego z transportem i przesadzaniem oraz zapewnienie, że rośliny szybko przyjmą się w nowym miejscu.

100% zgodność z odmianą, gwarancja od zakupu do sadzenia, wysoka przeżywalność i dogodne warunki dostawy to tylko niewielka część zalet naszego sklepu.

Aby sprostać wysokim wymaganiom:

  1. Wybieramy zaufanych dostawców z Polski, Holandii i innych krajów Europy.
  2. Dokładnie sprawdzamy sadzonki przed wysyłką i wysyłamy tylko mocne, zdrowe rośliny.
  3. Stosujemy nowoczesne technologie pakowania i przechowywania produktów.

Starannie przechowujemy, szybko dostarczamy

Zapewniamy optymalne warunki do przechowywania i transportu żywego materiału sadzeniowego.

  • Do pakowania używamy markowego wilgotnego podłoża torfowego wzbogaconego minerałami. Korzenie roślin zabezpieczamy przed utratą wilgoci.
  • Materiał do sadzenia przechowujemy w chłodniach – dla każdego rodzaju rośliny dobieramy optymalną temperaturę.
  • System korzeniowy pakujemy na specjalnym, nowoczesnym sprzęcie. Mechaniczne pakowanie produktów zapobiega utracie wilgoci i uszkodzeniom korzeni.
  • Każdemu zamówieniu przypisujemy unikalny kod kreskowy - by wysyłać paczki jeszcze szybciej.
  • Zamówienia wysyłamy w mocnych pudełkach wykonanych ze wzmocnionej tektury z perforacją umożliwiającą dostęp tlenu. Takie opakowanie nie marszczy się, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i niezawodnie zabezpiecza rośliny podczas podróży.
  • Sadzonki mocujemy wewnątrz pudełek, aby nie zostały uszkodzone przez potrząsanie lub przewracanie opakowania.

Jak pakujemy materiał do sadzenia w zależności od rodzaju rośliny?

W asortymencie sklepu GradinaMax znajduje się ogromny wybór roślin. Róże, winorośl, kwiaty cebulowe, rośliny owocowe, jagodowe, drzewa iglaste, rośliny ozdobne i nasiona. Pakujemy je tak, aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo podczas dostawy.


Sadzonki w pojemnikach

Rośliny z działów ‘’Sad zdrowia’’, ‘’Rośliny ozdobne’’,‘’Kwiaty wieloletnie’’,‘’Rośliny iglaste’’,’’Rośliny owocowe’’ wysyłane są w pojemnikach P9. Same pojemniki umieszczone są w markowym worku z logo, który chroni glebę. Sadzonki w pojemnikach to 100% gwarancja przeżycia! Korzenie roślin nie są naruszone, można je sadzić od kwietnia do listopada (latem w pochmurne dni). Należy pamiętać, że niektóre rośliny doniczkowe mogą nie mieć pędów nadziemnych. Na przykład malino-truskawki, powojniki i wiele innych roślin ozdobnych może wydawać się bez życia w okresie uśpienia. Ale tak nie jest - korzenie wykiełkują, a aktywny wzrost rozpocznie się natychmiast po rozpoczęciu sezonu.


Sadzonki truskawek (Frigo)

W naszym sklepie posiadamy wyłącznie najlepsze okazy sadzonek truskawek Frigo klasy WB, które zapewnią wysokie plony już w pierwszym sezonie. Sadzonki o rozwiniętym i silnym systemie korzeniowym wykopuje się jesienią, liście ścina, pozostawiając krótki pęczek pędów chroniący miejsce wzrostu, a korzenie wytrząsa się z ziemi. Następnie sadzonki pakuje się w plastikowe opakowania i przechowuje w chłodniach, w których utrzymuje się temperaturę od -2 do 0 ⁰С. Podczas procesu pakowania korzenie umieszczane są w podłożu torfowym z nawozami mineralnymi, które stanowią idealną pożywkę dla sadzonki. Każde opakowanie (5 sadzonek) oznaczone jest naklejką z nazwą odmiany i kodem kreskowym.

Sadzonki Frigo to potężne, jednoroczne sadzonki, które mają już pąki kwiatowe. Owocowanie rozpoczyna się w pierwszym roku i można od razu ocenić wydajność odmiany.

Posiadamy duży wybór sadzonek truskawek: odmiany wczesne, średnie, późne, powtarzające owocowanie. Sadzonki truskawek można sadzić od marca do listopada, niezależnie od warunków atmosferycznych.


Kwiaty wieloletnie

Byliny dostarczane są w oryginalnych opakowaniach ze szkółek. Znakowanie i wypełnianie - od producenta kłącza są pakowane natychmiast na miejscu. Worek wypełniony jest lekko wilgotnym podłożem torfowym z nawozami mineralnymi. Torf chroni korzenie przed wysychaniem i przed urazami mechanicznymi.

Nagie korzenie mogą wydawać się suche, ale proszę się nie martwić - wkrótce po posadzeniu obudzą się uśpione pąki i pojawią się kiełki. Przechowywanie do momentu wysyłki odbywa się w chłodniach w temperaturze -2 do 0⁰ C. Oznakowanie - naklejka z nazwą odmiany i indywidualnym kodem kreskowym. Byliny, które zachwycają kwitnieniem przez całe lato, są prawdziwym znaleziskiem dla zapracowanych ogrodników. Doskonale tolerują przesadzanie i szybko ukorzeniają się w nowym miejscu.


Cebulki i kłącza

Cebule i kłącza kwiatów do sadzenia jesienno-wiosennego bardzo dobrze znoszą przechowywanie i transport. Przed wysyłką przechowujemy je w chłodniach w temperaturze +2 do +5⁰С, lilie przechowujemy w temperaturze -2 do 0⁰С. Opakowania - markowe od producenta. Woreczki są perforowane, aby cebulki mogły oddychać. Wszystko dla wygody kupujących.

Podłoże torfowe z nawozami mineralnymi dodaje się do worków z cebulkami lilii. Oznakowanie - naklejka z nazwą odmiany i indywidualnym kodem kreskowym. Asortyment kwiatów cebulowych - ponad 1000 odmian. Niesamowita kolekcja piękna ze sklepu GradinaMax.


Sadzonki róż, krzewów owocowych, winogron

Sadzonki przed zapakowaniem są sortowane według ich cech i parametrów jakościowych. Korzenie wybranych, silnych roślin są następnie pakowane w ochronne podłoże torfowe, które zawiera korzystne składniki odżywcze. Pakowanie nie odbywa się ręcznie, ale na specjalnym sprzęcie, który pozwala całkowicie zamknąć system korzeniowy róż, winorośli oraz roślin owocowych i jagodowych oraz uniknąć ryzyka wysuszenia czy mechanicznego uszkodzenia korzeni roślin.

Oznakowanie - etykieta ma każdej sadzonce z nazwą odmiany i indywidualnym kodem kreskowym.

Sprzedajemy tysiące odmian z dostawą na terenie całego kraju i każdą roślinę traktujemy ze starannością i dokładnością. Nasiona

Nasiona warzyw i kwiatów dostarczane są w markowych, kolorowych opakowaniach od producentów. Na każdym opakowaniu znajduje się nazwa odmiany, zdjęcie rośliny oraz jej opis. Na dole opakowania znajduje się liczba lub waga nasion w gramach, data pakowania, rok zbioru i data ważności.

W chwili obecnej współpracujemy z kilkudziesięcioma światowej sławy producentami nasion. W asortymencie sklepu GradinaMax znajduje się ponad 2000 pozycji warzyw i kwiatów w doskonałych cenach.


Akcesoria ogrodnicze

Nawozy do wszystkich rodzajów roślin, środki ochrony przed szkodnikami to wszystko znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Preparaty do ochrony i nawozy dostarczane są w opakowaniach od producenta, ze wskazaniem składu i instrukcji stosowania. Przed zapakowaniem ich w paczki sprawdzamy terminy ważności i integralność opakowania.Dodatkowe korzyści dla naszych klientów

Sadzonki oznaczamy specjalną etykietą z nazwą odmiany. Nie usuwaj jej podczas sadzenia - w ten sposób będziesz wiedział dokładnie, jaką roślinę zasadziłeś i zapewnisz sobie gwarancję produktu. Napisy na oznaczeniu nie blakną – metka służy co najmniej 3 lata.

To wygodna alternatywa dla ręcznie robionych tabliczek.


Każdemu nabywcy żywego materiału nasadzeniowego oferujemy przydatny prezent ze sklepu - ukorzeniacz, który pomaga sadzonkom, kłączom i cebulkom szybciej przyjąć się w nowym miejscu.


Do każdej wysyłki żywego materiału do sadzenia dołączamy broszurę z opisem sadzenia i pielęgnacji, aby wszystkie Twoje rośliny zostały prawidłowo posadzone. W broszurze opowiadamy o technikach sadzenia w pojemnikach i w gruncie, o zasadach przycinania oraz dzielimy się sprawdzonymi przepisami na nawozy i odżywki. Jest to bardzo przydatny praktyczny przewodnik ze wskazówkami, zawsze pod ręką.


Czy masz jakieś pytania?

Dział konsultacji:

Skontaktuj się z nami z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania: info@gradinamax.pl

Reklamacje i zwroty:

Gdyby okazało się, że przesyłka została uszkodzona w transporcie, prosimy o:

– przesłanie zdjęć opakowania i zawartości na adres: support@gradinamax.pl

Godziny pracy: poniedziałek-piątek godz. 8.00-18.00, sobota 10.00-16.00.

mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex