Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Blog ogrodniczy

02 lut 2023
2

Na zewnątrz panuje zima, a dni nie nastrajają pozytywnie. Każdego ogrodnika ciągnie na działkę. To znak, że warto zadbać o wysiew nasion na rośliny ozdobne. Nawiasem mówiąc, wszystkie sadzonki uzyskane w ten sposób można bezpiecznie później sadzić w ogrodzie wraz z nadejściem ciepła.

02 lut 2023
10

Zakup gotowych sadzonek do ogrodu i na działkę może być bardzo kosztowny. Choćby z tego powodu, warto zaplanować własnoręczną uprawę z rozsady. Innym razem jest to konieczne z uwagi na długi okres wegetacyjny roślin, a krótki sezon ciepły.

17 sty 2023
110

Każdy doświadczony ogrodnik wie, że róż nie powinno przycinać się jesienią. Jest to zabieg, który najlepiej wykonać wiosną, a przed nadejściem mrozów usunąć jedynie przekwitłe kwiaty i martwe pędy. Prawidłowe przycinanie pomoże zachować zdrowy wygląd krzewów i zapewni obfite kwitnienie.

13 sty 2023
192

Styczeń to szczególny czas w życiu każdego ogrodnika. Jest to taki moment, w którym wciąż jednak mamy pełnię zimy, ale mimo to myśli uciekają w kierunku ogrodu lub działki. Planujemy nasadzenia, ale to dobry czas nie tylko na planowanie, ale też na działanie!

02 sty 2023
365

Kwestia dłuższego przechowywania sadzonek roślin może przytłoczyć nawet weteranów ogrodnictwa. Bardzo często zdarza się, że kupujemy sadzonki krzewów i drzew owocowych czy roślin dekoracyjnych na długo przed ich planowanym sadzeniem.

11 gru 2022
79

Projekt ogrodu w stylu leśnym coraz częściej wybierają ludzie, którzy chcą odciąć się od energii dużego miasta i pogrążyć się w pięknie naturalnego krajobrazu. Popularność tego stylu rośnie z roku na rok.

01 gru 2022
100

Eleganckie krzewy wrzosów z gęstymi liśćmi i delikatnymi kwiatami w kształcie dzwonków ozdobią każdy ogród jesiennymi kwiatami, dodając mu klasy i szyku. Gatunek ten wygląda świetnie w towarzystwie zimozielonych iglaków, a ich pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca.

30 mar 2022
1836

Choć wydaje się, że nie ma nic prostszego niż wysiew, to jednak każdy doświadczony ogrodnik wie, że niekiedy potrzebne jest specjalne przygotowanie nasion. Niektóre z nich nie wykiełkują po zwykłym umieszczeniu na czy w glebie.

25 mar 2022
1030

Czy uprawa rozsady ma sens? Z pewnością! To wielka satysfakcja dla ogrodnika, gdy z niewielkiego nasionka udaje się wyhodować własne, dorodne warzywa. Przygotowanie rozsady w domu jest jednak dość wymagające i czasochłonne.  Kiedy decydujemy się na uprawę z rozsady, zamiast z zakupionych sadzonek, musimy liczyć się z większą ilością zabiegów pielęgnacyjnych.

21 mar 2022
1690

Trudno przecenić urok, jakim wyróżniają się iglaki ozdobne. Są to rośliny o uniwersalnym charakterze, które pozwalają na tworzenie rozmaitych kompozycji w dowolnym stylu. Zarówno egzotyczne iglaki, jak i odmiany bardziej typowe dla naszego regionu mają szereg zalet. O tym, jakie wybierać iglaki do ogrodu, które z nich będą najlepsze i co je wyróżnia, dowiesz się z tego artykułu.

GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.