Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Blog ogrodniczy

30 mar 2022
1558

Choć wydaje się, że nie ma nic prostszego niż wysiew, to jednak każdy doświadczony ogrodnik wie, że niekiedy potrzebne jest specjalne przygotowanie nasion. Niektóre z nich nie wykiełkują po zwykłym umieszczeniu na czy w glebie.

25 mar 2022
874

Czy uprawa rozsady ma sens? Z pewnością! To wielka satysfakcja dla ogrodnika, gdy z niewielkiego nasionka udaje się wyhodować własne, dorodne warzywa. Przygotowanie rozsady w domu jest jednak dość wymagające i czasochłonne.  Kiedy decydujemy się na uprawę z rozsady, zamiast z zakupionych sadzonek, musimy liczyć się z większą ilością zabiegów pielęgnacyjnych.

21 mar 2022
1486

Trudno przecenić urok, jakim wyróżniają się iglaki ozdobne. Są to rośliny o uniwersalnym charakterze, które pozwalają na tworzenie rozmaitych kompozycji w dowolnym stylu. Zarówno egzotyczne iglaki, jak i odmiany bardziej typowe dla naszego regionu mają szereg zalet. O tym, jakie wybierać iglaki do ogrodu, które z nich będą najlepsze i co je wyróżnia, dowiesz się z tego artykułu.

18 mar 2022
1206

Uprawa hydroponiczna w domu? Czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście! Choć sama nazwa może brzmieć poważnie, to jednak jest to bardzo prosty sposób na nowoczesną, bardzo wydajną, a przy tym czystą uprawę truskawek. Korzystają z niego profesjonalni hodowcy, ale jest to też metoda, która podbija serca także ogrodników - hobbystów. Zdecydowanie warto sprawdzić, jak zrobić ogród hydroponiczny. Może się okazać, że to strzał w dziesiątkę!

16 mar 2022
782

Fosfor dla roślin stanowi ważny budulec i składnik wpływający na prawidłowy rozwój i wzrost. Jest równie ważny co fosfor i potas, które także najczęściej podajemy w formie nawozów. Różni się jednak od nich faktem, że łączy się z innymi pierwiastkami, co sprawia, że jest trudniej przyswajalny dla roślin.

14 mar 2022
848

Potas dla roślin to jeden z podstawowych, a przy tym jeden z najważniejszych składników pokarmowych. Niestety, naturalne zasoby potasu w glebach na terenie naszego kraju są mocno ograniczone, dlatego ważne jest, by dostarczać go uprawom dodatkowo.

12 mar 2022
750

Azot dla roślin stanowi niezbędny składnik wpływający na prawidłowy wzrost i rozwój. Jest szeroko stosowany w rolnictwie, ale i wśród ogrodników - amatorów. Warto jednak wiedzieć, że nawozy z azotem to tak naprawdę cała kategoria nawozów, które znajdują zastosowanie zarówno w przypadku roślin ozdobnych, jak i warzyw oraz zbóż.

03 mar 2022
435

Zioła z własnego wysiewu to podręczne źródło cennych składników mineralnych, ale i aromatycznych przypraw. To prawdziwe must have dla każdego miłośnika zdrowej, naturalnej kuchni. Podpowiadamy kiedy sadzić zioła w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że podane terminy mają charakter orientacyjny.

03 mar 2022
1124

Zaplanuj swoje kolorowe rabatki z naszym kalendarzem siewu i sadzenia. W ten sposób krajobraz w Twoim ogrodzie będzie atrakcyjny od wiosny, aż do późnej jesieni. Dowiedz się, kiedy siać kwiaty, żeby cieszyć się ich pięknem przez cały sezon. Poniższy artykuł pomoże Ci lepiej zaaranżować przestrzeń i przygotować się do poszczególnych prac w ogrodzie.

01 mar 2022
1121

Nic nie równa się smakowi warzyw, które wyhodujemy własnoręcznie! Kalendarz wysiewu warzyw może jednak wydawać się dość skomplikowany dla początkujących. Ma on jednak ogromne znaczenie. Właściwa pora siewu pozwoli na cieszenie się większymi plonami. Podpowiadamy zatem, kiedy sadzić warzywa, a także kiedy nadchodzi pora ich zbioru.

GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.