Dział konsultacji
0

Dla początkujących

Dla początkujących - sekcja zawierająca artykuły dla wszystkich osób stawiających pierwsze kroki w ogrodnictwie. Pomożemy poznać Ci podstawy ogrodnictwa i jesteśmy przekonani, że nasze porady i wskazówki pozwolą stać Ci się doświadczonym ogrodnikiem.

10 maj 2024
71

Ogrodnictwo to wspaniała i naturalna aktywność dla człowieka. Można o tym przeczytać w Biblii lub wypróbować na własnym doświadczeniu. Możesz stworzyć piękny ogród pełen kwiatów lub postawić na uprawy, zapewniając sobie i bliskim własne, ekologicznie czyste warzywa, owoce i jagody.

30 mar 2022
3101

Choć wydaje się, że nie ma nic prostszego niż wysiew, to jednak każdy doświadczony ogrodnik wie, że niekiedy potrzebne jest specjalne przygotowanie nasion. Niektóre z nich nie wykiełkują po zwykłym umieszczeniu na czy w glebie.

25 mar 2022
1606

Czy uprawa rozsady ma sens? Z pewnością! To wielka satysfakcja dla ogrodnika, gdy z niewielkiego nasionka udaje się wyhodować własne, dorodne warzywa. Przygotowanie rozsady w domu jest jednak dość wymagające i czasochłonne.  Kiedy decydujemy się na uprawę z rozsady, zamiast z zakupionych sadzonek, musimy liczyć się z większą ilością zabiegów pielęgnacyjnych.

04 cze 2021
2418

Nadchodzi tak długo wyczekiwane lato. Większość najcięższych prac ogrodowych na szczęście już za nami. Jednak nie możemy osiąść na laurach i powinniśmy nadal dbać o rośliny w naszym ogrodzie, sadzie, warzywniku lub na tarasie.

12 maj 2021
12726

Truskawki to jedne z najpopularniejszych owoców na świecie. Wyhodowano je ok. 400 lat temu we Francji, ze skrzyżowania dwóch odmian poziomki: chilijskiej olbrzymiej i małej wirginijskiej. Są cenione za wspaniały smak i aromat.

08 mar 2021
4097

Przycinanie, to jedno z najważniejszych prac pielęgnacyjnych drzew rosnących w sadach i ogrodach przydomowych. Późna jesień jest najbardziej odpowiednia do wykonania tego zabiegu.

04 mar 2021
9965

Winorośla to cenione na świecie pnącza owocowe. W Polsce, jeszcze do niedawna ich uprawa nie była bardzo rozpowszechniona. Przyczyną był chłodny, niesprzyjający uprawie winorośli klimat i odmiany nieprzystosowane do takich warunków.

09 paź 2020
6358

Najważniejszym czynnikiem gwarantującym nam powodzenie w uprawie tego gatunku jest właściwe zimowanie. W tym artykule podzielimy się z Wami wskazówkami dotyczącymi przygotowania roślin do zimowania i samego przechowywania.

08 paź 2020
6217

Zapoznaj się z naszymi 5 skutecznymi sposobami na przezimowanie floksów w Twoim ogrodzie. Jeżeli zastosujesz nasze wskazówki, to pięknie kwitnące rośliny będą cieszyły Twoje oczy przez wiele długich lat!

 

 

09 wrz 2020
4999

Wśród wielu nowoczesnych odmian znajdziemy również odmiany odpowiednie dla początkujących ogrodników, które nie wymagają szczególnych warunków do rozwoju. Poznaj z nami odmiany o niewielkich wymaganiach i łatwych w uprawie.

  • 1
  • 2
mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex