Dział konsultacji
0

Owocowy sad

Owocowy sad - dział zawierający artykuły dotyczące uprawy drzew owocowych. Publikujemy przydatne i skuteczne metody dotyczące sadzenia, pielęgnacji, cięcia i ochrony przed chorobami i szkodnikami.

26 list 2021
10399

Wszyscy ogrodnicy, zwłaszcza początkujący, często zadają sobie pytanie: kiedy najlepiej jest sadzić, aby rośliny szybko się przyjęły i dobrze przetrwały zimę? Znajdźmy odpowiedź na to pytanie.

15 list 2021
1961

Wielkość plonu, w głównej mierze zależy od warunków pogodowych w danym sezonie i naturalnych cech odmianowych rośliny. Na obfitość owocowania będą miały również wpływ nasze decyzje, czyli to, jakie warunki zapewnimy roślinom.

05 maj 2021
5964

Owoce kaki mają szerokie zastosowanie. Można je suszyć, gotować, mrozić lub wykorzystać do produkcji octu lub wina. Wyjątkowy smak i konsystencję owoców docenia się jednak najlepiej w postaci nieprzetworzonej, gdy są odpowiednio dojrzałe i miękkie.

09 kwi 2021
4397

Kwitnące wiśnie to piękny widok, który można podziwiać wiosną. Gałęzie drzew pokryte są wtedy setkami białych lub różowych kwiatów, które roztaczają słodki zapach w całym ogrodzie. Poznaj z nami zasady sadzenia i pielęgnacji wiśni.

02 mar 2021
1742

Zarządzanie równowagą biologiczną naszego sadu jest trudnym, ale fascynującym zadaniem. Wiosenna pielęgnacja sadu i ochrona przed chorobami naszych roślin pozwoli na utrzymanie ich w dobrym zdrowiu i uzyskanie bogatych plonów.

01 mar 2021
4808

Nawet najlepiej zagospodarowany ogród powinien korzystać z wiosennego nawożenia. Przed zaaplikowaniem nawozu powinniśmy poznać harmonogram nawożenia dla danej grupy roślin.

25 lut 2021
3228

Bardzo ważne jest to, aby nie przegapić optymalnego czasu i rodzaju danego zabiegu pielęgnacyjnego. Dlatego zawsze warto jest posiadać terminarz wykonywania określonych czynności w danym miesiącu.

20 list 2020
7048

Morwa nie na darmo bywa nazywana drzewem dla zapracowanych. Najważniejsze jest to, aby prawidłowo ją posadzić, a dalsza opieka nie będzie nastręczała większych trudności. Poznaj z nami zasady uprawy i pielęgnacji morwy!

03 wrz 2020
9267

Aktinidia czyli popularnie mini kiwi, to zarówno roślina ozdobna, jak i użytkowa o jadalnych owocach. Dzięki wieloletniej selekcji, hodowcom udało się stworzyć odmiany mrozoodporne, które można uprawiać w prawie każdym regionie naszego kraju.

19 sie 2020
10366

Chyba każdy miłośnik ogrodnictwa marzy o owocach z własnej uprawy. Duże i pyszne jabłka, gruszki, morele czy czereśnie. Zbiór owoców jest teraz możliwy mając do dyspozycji nawet niewielki balkon czy taras.

  • 1
  • 2
mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex