Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Kwietnik

Kwietnik - najpiękniejszy i najbardziej kolorowy dział w Poradniku Ogrodnika. Zawiera artykuły i porady na temat siewu, sadzenia i uprawy kwiatów i roślin ozdobnych.

06 gru 2021
2162

Umiejętne przezimowanie krzewów róż, to podstawa prawidłowego rozwoju roślin wiosną. Połowa listopada i początek grudnia to najlepszy czas na zabezpieczenie róż rosnących w gruncie lub donicy.

10 list 2021
883

Przed nadejściem przymrozków powinniśmy dokładnie zaplanować, jak i kiedy należy okryć daną roślinę, jakiej metody użyć i zgromadzić wszystkie, niezbędne materiały i narzędzia.

21 wrz 2021
4299

Kolorowe łany kwitnących krokusów to marzenie każdego ogrodnika i miłośnika kwiatów. Poznaj z nami 5 najładniejszych, najbardziej atrakcyjnych sposobów aranżacji krokusów w ogrodzie przydomowym.

18 sie 2021
2468

Późne lato i jesień to czas, gdy rośliny powoli przekwitają i przygotowują się do zimowego snu. Wciąż jednak można wysiewać rośliny dwuletnie i jednoroczne odporne na mróz.

09 sie 2021
2677

Okres późnego lata i jesień, to najlepsza pora na sadzenie cebul kwiatowych. Zobacz jakie gatunki są najlepsze do uprawy w naszych ogrodach, jak wybrać stanowisko, przygotować glebę oraz w jaki sposób posadzić cebulki kwiatowe.

09 sie 2021
3665

Tulipany należą do najładniejszych i najbardziej popularnych wiosennych kwiatów cebulowych. Poświęć chwilę na lekturę naszego artykułu i przekonaj się, że tulipany powinny znaleźć się również w twoim ogrodzie.

18 maj 2021
24849

Kwiaty wieloletnie zimujące w gruncie, to podstawa każdego ogrodu. Byliny stanowią bazę i sprawiają, że od wiosny do jesieni rabaty wypełnione są mnóstwem barw i zapachów. Ogromna ilość wyhodowanych odmian pozwala na stworzenie prawdziwego arcydzieła w Twoim ogrodzie.

30 kwi 2021
2451

Orliki to jedne z najbardziej urokliwych wiosennych roślin. Wyróżnia je wyprostowany pokrój, ażurowe liście i wysokie łodygi kwiatostanowe zakończone kwiatami w kształcie dzwoneczków. Kwitnienie w środku sezonu wiosennego wypełnia pustkę po przekwitających roślinach cebulowych.

20 kwi 2021
3560

Jeżówka purpurowa uprawiana na ogrodowej rabacie, czy kwietniku przyciąga pożyteczne pszczoły, trzmiele, motyle i inne owady zapylające. Wielokolorowe jeżówki odnajdą się w tradycyjnym ogrodzie, ogrodzie wiejskim, czy na łące kwiatowej wśród kwiatów polnych.

16 kwi 2021
2955

Gladiole, znane również jako Mieczyki, to jedne z najpiękniejszych letnich kwiatów. Rośliny pochodzą z Afryki i swoimi barwnymi kwiatami zdobią nasze klomby i rabaty. W artykule znajdziesz najważniejsze wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji tych pięknych kwiatów.

  • 1
  • 2
  • ...
  • 3
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.