Dział konsultacji
0

Kwietnik

Kwietnik - najpiękniejszy i najbardziej kolorowy dział w Poradniku Ogrodnika. Zawiera artykuły i porady na temat siewu, sadzenia i uprawy kwiatów i roślin ozdobnych.

12 mar 2024
82

Marzenie każdego miłośnika ogrodnictwa to posiadanie ekskluzywnego ogrodu pełnego róż. Krzewy nie tylko powinny być w doskonałym stanie zdrowia, ale również obficie kwitnąć przez cały okres letni, aż do pierwszych późnojesiennych przymrozków.

12 mar 2024
66

Chcesz, żeby Twój ogród tętnił życiem i przyciągał pożyteczne owady? Podpowiadamy, jakie rośliny miododajne o słodkim i przyjemnym aromacie przyciągną kolorowe motyle.

02 lut 2023
646

Na zewnątrz panuje zima, a dni nie nastrajają pozytywnie. Każdego ogrodnika ciągnie na działkę. To znak, że warto zadbać o wysiew nasion na rośliny ozdobne. Nawiasem mówiąc, wszystkie sadzonki uzyskane w ten sposób można bezpiecznie później sadzić w ogrodzie wraz z nadejściem ciepła.

06 gru 2021
2454

Umiejętne przezimowanie krzewów róż, to podstawa prawidłowego rozwoju roślin wiosną. Połowa listopada i początek grudnia to najlepszy czas na zabezpieczenie róż rosnących w gruncie lub donicy.

10 list 2021
1120

Przed nadejściem przymrozków powinniśmy dokładnie zaplanować, jak i kiedy należy okryć daną roślinę, jakiej metody użyć i zgromadzić wszystkie, niezbędne materiały i narzędzia.

21 wrz 2021
5106

Kolorowe łany kwitnących krokusów to marzenie każdego ogrodnika i miłośnika kwiatów. Poznaj z nami 5 najładniejszych, najbardziej atrakcyjnych sposobów aranżacji krokusów w ogrodzie przydomowym.

18 sie 2021
2804

Późne lato i jesień to czas, gdy rośliny powoli przekwitają i przygotowują się do zimowego snu. Wciąż jednak można wysiewać rośliny dwuletnie i jednoroczne odporne na mróz.

09 sie 2021
3070

Okres późnego lata i jesień, to najlepsza pora na sadzenie cebul kwiatowych. Zobacz jakie gatunki są najlepsze do uprawy w naszych ogrodach, jak wybrać stanowisko, przygotować glebę oraz w jaki sposób posadzić cebulki kwiatowe.

09 sie 2021
3945

Tulipany należą do najładniejszych i najbardziej popularnych wiosennych kwiatów cebulowych. Poświęć chwilę na lekturę naszego artykułu i przekonaj się, że tulipany powinny znaleźć się również w twoim ogrodzie.

18 maj 2021
26391

Kwiaty wieloletnie zimujące w gruncie, to podstawa każdego ogrodu. Byliny stanowią bazę i sprawiają, że od wiosny do jesieni rabaty wypełnione są mnóstwem barw i zapachów. Ogromna ilość wyhodowanych odmian pozwala na stworzenie prawdziwego arcydzieła w Twoim ogrodzie.

  • 1
  • 2
  • ...
  • 3
mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex