Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Jagodnik

Jagodnik - wybrane artykuły, które pomogą Ci w sadzeniu, uprawie i pielęgnacji roślin jagodowych. Dzielimy się tu naszym wieloletnim doświadczeniem i wskazówkami przygotowanymi specjalnie dla naszych klientów.

18 mar 2022
1485

Uprawa hydroponiczna w domu? Czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście! Choć sama nazwa może brzmieć poważnie, to jednak jest to bardzo prosty sposób na nowoczesną, bardzo wydajną, a przy tym czystą uprawę truskawek. Korzystają z niego profesjonalni hodowcy, ale jest to też metoda, która podbija serca także ogrodników - hobbystów. Zdecydowanie warto sprawdzić, jak zrobić ogród hydroponiczny. Może się okazać, że to strzał w dziesiątkę!

19 list 2021
10871

Rzadko można spotkać ogrodnika, który nie uprawiałby malin w swoim ogrodzie czy na działce. Aby krzew malin miał siłę do rośnięcia i rozwijania nowych pędów o właściwą pielęgnację należy zadbać już wiosną.

07 wrz 2021
4730

Truskawki można sadzić zarówno wiosną, jak i jesienią, ale sadząc rośliny jesienią, możemy oczekiwać obfitego owocowania już w pierwszym sezonie od posadzenia. Sadzenie jesienne można rozpocząć już nawet w ostatnim miesiącu lata, od końca sierpnia.

15 kwi 2021
8435

Prawidłowe posadzenie i pielęgnacja rokitnika sprawi, że w krótkim czasie doczekasz się bogatego plonu pomarańczowych owoców, które są dobre dla Twojego zdrowia. Niezależnie od tego, czy przygotujesz z nich smaczny syrop, nalewkę, czy zjesz je z dodatkiem miodu, Twój organizm będzie Ci wdzięczny.

13 kwi 2021
3019

Żurawina to smaczny, lekko cierpki w smaku owoc, który pasuje do wielu dań i zapewnia nam pyszny, orzeźwiający sok. Jest bogata w witaminę C i przeciwutleniacze i ze względu na walory prozdrowotne warto zaprosić ją do naszego ogrodu.

25 mar 2021
7683

Jest to gatunek prosty w uprawie i wyjątkowo odporny. Warto znaleźć u siebie miejsce przynajmniej dla kilku krzewów, szczególnie dlatego, że z jagód kamczackich wyczarujemy wspaniałe dżemy, soki i nalewki.

24 mar 2021
25612

Z roku na rok Borówki zyskują na popularności i coraz chętniej uprawiane są w polskich ogrodach. Zawierają szereg cennych witamin i składników odżywczych, a przy tym są niskokaloryczne. Dlatego warto znaleźć dla nich miejsce we własnym ogrodzie

18 mar 2021
3935

Prawidłowe sadzenie winorośli na wiosnę to klucz do doskonałych zbiorów jesienią! W tym artykule przeczytasz wszystko o zaletach, czasie i cechach wiosennego ukorzeniania winogron.

17 mar 2021
11705

Jeżyny, to wieloletnie rośliny owocowe, krzewy lub rzadziej rośliny zielne. Inną używaną do ich określenia nazwą jest Ostrężyna. Razem z jabłonią, śliwą i gruszą jest zaliczana do rodziny Rosaceae (różowate). Dzikie jeżyny porastają lasy i zaroś

16 mar 2021
10325

Agrest i porzeczka należą do grupy roślin sadowniczych, które wydają owoc-jagodę. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi uprawy i pielęgnacji agrestu i porzeczki w ogrodzie.

  • 1
  • 2
  • ...
  • 3