Dział konsultacji
0

Wskazówki i porady

Wskazówki i porady - zestaw specjalistycznych artykułów na temat ogrodnictwa. Nasi specjaliści udzielają porad, a także dzielą się tajnikami uprawy, które musisz wprowadzić, aby cieszyć się wspaniałymi i zdrowymi roślinami.

07 cze 2024
30

Wiele kwiatów i roślin może pełnić funkcję naturalnych środków odstraszających lub nawet zwalczających owady i jest to znane ludzkości od wieków. Chcesz, żeby komary i muchy omijały Twój ogród szerokim łukiem? W tym tekście znajdziesz garść konkretnych porad, jak to zrobić!

03 maj 2024
102

Ostatni miesiąc wiosny to najbardziej gorący okres dla ogrodników. To w maju przypada większość zadań wymagających fizycznej pracy. Trzeba przekopać grządki, posadzić dużo sadzonek, ponownie wysiać warzywa i kwiaty oraz wykonać dziesiątki innych pilnych czynności.

25 kwi 2024
89

Naturalny ogród pełen krzewów iglastych wygląda jak dziki skrawek natury, a jednocześnie pozostaje niezwykle dekoracyjny - to prawdziwa namiastka lasu porośnięta drzewami, tylko w miniaturze. Kamienie doskonale współgrają z niskimi sosnami, jałowcami i tujami. Razem tworzą bardzo malowniczy efekt.

24 kwi 2024
134

Bogate kwitnienie hortensji nikogo nie pozostawia obojętnym. Te popularne byliny ozdobią każdy ogród, nadając mu przytulności i tworząc uroczysty nastrój wokół. Jednakże, aby osiągnąć taki efekt, należy wykazać się pewną dozą cierpliwości. 

22 kwi 2024
567

Rododendrony to kwitnące zimozielone, liściaste azjatyckie krzewy należące do rodziny wrzosowatych. Cieszą się popularnością wśród ogrodników dzięki egzotycznym jaskrawym kwiatostanom i stosunkowo łatwej pielęgnacji.

10 kwi 2024
188

Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałym smakiem winogron- nie trać czasu na zastanawianie się. Im wcześniej je posadzisz, tym szybciej będziesz mógł zbierać plony.

10 kwi 2024
87

Początek wiosny przynosi ze sobą tak wiele prac ogrodowych, że trudno się zorientować, co należy zrobić w pierwszej kolejności. Rośliny do przesadzenia w szklarni i na grządce, pielęgnacja sadu, przycinanie krzewów jagodowych - najważniejsze jest jednak to, aby nie brać się za wszystko naraz.

09 mar 2024
248

Bardzo często ogród kojarzy się z obrazem wyczerpującej pracy. Oczywiście, rośliny wymagają wiele uwagi, ale ich uprawa daje wiele satysfakcji.

04 kwi 2023
514

Jakie prace należy wykonać w szklarni przed sadzeniem na wiosnę? Zwalczać choroby i szkodniki, oczyścić i zdezynfekować glebę. Przygotowanie gleby na sezon wiosenny

06 lut 2023
1553

Uprawa ziół zwykle nie nastręcza wielu problemów, a za to przynosi mnóstwo satysfakcji. Wiele gatunków wystarczy zasiać raz, by później przy niewielkim wysiłku móc korzystać z ich dobrodziejstw przez cały sezon i dłużej.

  • 1
  • 2
  • ...
  • 5
mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex