Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Wskazówki i porady

Wskazówki i porady - zestaw specjalistycznych artykułów na temat ogrodnictwa. Nasi specjaliści udzielają porad, a także dzielą się tajnikami uprawy, które musisz wprowadzić, aby cieszyć się wspaniałymi i zdrowymi roślinami.

03 mar 2022
433

Zioła z własnego wysiewu to podręczne źródło cennych składników mineralnych, ale i aromatycznych przypraw. To prawdziwe must have dla każdego miłośnika zdrowej, naturalnej kuchni. Podpowiadamy kiedy sadzić zioła w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że podane terminy mają charakter orientacyjny.

03 mar 2022
1123

Zaplanuj swoje kolorowe rabatki z naszym kalendarzem siewu i sadzenia. W ten sposób krajobraz w Twoim ogrodzie będzie atrakcyjny od wiosny, aż do późnej jesieni. Dowiedz się, kiedy siać kwiaty, żeby cieszyć się ich pięknem przez cały sezon. Poniższy artykuł pomoże Ci lepiej zaaranżować przestrzeń i przygotować się do poszczególnych prac w ogrodzie.

01 mar 2022
1118

Nic nie równa się smakowi warzyw, które wyhodujemy własnoręcznie! Kalendarz wysiewu warzyw może jednak wydawać się dość skomplikowany dla początkujących. Ma on jednak ogromne znaczenie. Właściwa pora siewu pozwoli na cieszenie się większymi plonami. Podpowiadamy zatem, kiedy sadzić warzywa, a także kiedy nadchodzi pora ich zbioru.

21 gru 2021
16762

Hibiskus, który jest znany również jako Róża chińska to popularna roślina doniczkowa, ale poszczególne gatunki należące do tego rodzaju dobrze rosną i zimują w ogrodach.

10 list 2021
3824

Wraz z końcem jesieni, dni stają się coraz krótsze, a noce coraz zimniejsze. Podpowiadamy kiedy i jak zabezpieczać rośliny w ogrodzie oraz które z nich są najbardziej wrażliwe na niskie temperatury oraz mroźny wiatr. 

15 paź 2021
2358

Jesień, zaraz po wiośnie zaliczyć możemy do najbardziej barwnych pór roku. Przebarwiają się liście drzew i krzewów, kwiaty, a także owoce na drzewach i krzewach.

09 wrz 2021
2620

Wielu ogrodników i miłośników kwiatów uprawia tulipany w swoim ogrodzie przydomowym, na działce czy na balkonie. Nie jest to zaskakujące, gdyż to kwiaty cebulowe, jako jedne z pierwszych zapowiadają nam zbliżającą się wiosnę i przyrodę budzącą się do życia.

13 sie 2021
1387

Sierpień, czyli oficjalnie ostatni miesiąc lata to idealny czas, aby cieszyć się ogrodem, który nadal prezentuje swoją najpiękniejszą postać. Sady uginają się od pysznych owoców, ogród warzywny zachwyca plonami, a rabaty bujnie kwitną.

14 cze 2021
1385

Lato to najlepszy czas na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Można śmiało powiedzieć, że relaks na bujnej, zielonej murawie sprawia, że to doświadczenie jest jeszcze przyjemniejsze. Jednak dla trawnika jest to zdecydowanie najcięższa pora roku.

07 cze 2021
4107

Wiosną przyroda budzi się do życia, a właściciele ogrodów spieszą się, aby rozpocząć w nich prace. Jednak często, wraz z pierwszymi przyrostami na naszych roślinach pojawiają się na nich niepożądani goście-mszyce.

  • 1
  • 2
  • ...
  • 4
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.