Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Wskazówki i porady

Wskazówki i porady - zestaw specjalistycznych artykułów na temat ogrodnictwa. Nasi specjaliści udzielają porad, a także dzielą się tajnikami uprawy, które musisz wprowadzić, aby cieszyć się wspaniałymi i zdrowymi roślinami.

08 kwi 2023
683

Technologia uprawy warzyw i jagód na podwyższonych grządkach została wymyślona w Finlandii, gdzie wymagają tego warunki pogodowe. Czy podwyższone grządki są dla nas odpowiednie, jakie mają wady i zalety? 

04 kwi 2023
409

Jakie prace należy wykonać w szklarni przed sadzeniem na wiosnę? Zwalczać choroby i szkodniki, oczyścić i zdezynfekować glebę. Przygotowanie gleby na sezon wiosenny

06 lut 2023
1316

Uprawa ziół zwykle nie nastręcza wielu problemów, a za to przynosi mnóstwo satysfakcji. Wiele gatunków wystarczy zasiać raz, by później przy niewielkim wysiłku móc korzystać z ich dobrodziejstw przez cały sezon i dłużej.

02 lut 2023
831

Zakup gotowych sadzonek do ogrodu i na działkę może być bardzo kosztowny. Choćby z tego powodu, warto zaplanować własnoręczną uprawę z rozsady. Innym razem jest to konieczne z uwagi na długi okres wegetacyjny roślin, a krótki sezon ciepły.

17 sty 2023
2878

Każdy doświadczony ogrodnik wie, że róż nie powinno przycinać się jesienią. Jest to zabieg, który najlepiej wykonać wiosną, a przed nadejściem mrozów usunąć jedynie przekwitłe kwiaty i martwe pędy. Prawidłowe przycinanie pomoże zachować zdrowy wygląd krzewów i zapewni obfite kwitnienie.

11 gru 2022
840

Projekt ogrodu w stylu leśnym coraz częściej wybierają ludzie, którzy chcą odciąć się od energii dużego miasta i pogrążyć się w pięknie naturalnego krajobrazu. Popularność tego stylu rośnie z roku na rok.

01 gru 2022
842

Eleganckie krzewy wrzosów z gęstymi liśćmi i delikatnymi kwiatami w kształcie dzwonków ozdobią każdy ogród jesiennymi kwiatami, dodając mu klasy i szyku. Gatunek ten wygląda świetnie w towarzystwie zimozielonych iglaków, a ich pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca.

03 mar 2022
1144

Zioła z własnego wysiewu to podręczne źródło cennych składników mineralnych, ale i aromatycznych przypraw. To prawdziwe must have dla każdego miłośnika zdrowej, naturalnej kuchni. Podpowiadamy kiedy sadzić zioła w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że podane terminy mają charakter orientacyjny.

03 mar 2022
1628

Zaplanuj swoje kolorowe rabatki z naszym kalendarzem siewu i sadzenia. W ten sposób krajobraz w Twoim ogrodzie będzie atrakcyjny od wiosny, aż do późnej jesieni. Dowiedz się, kiedy siać kwiaty, żeby cieszyć się ich pięknem przez cały sezon. Poniższy artykuł pomoże Ci lepiej zaaranżować przestrzeń i przygotować się do poszczególnych prac w ogrodzie.

01 mar 2022
1734

Nic nie równa się smakowi warzyw, które wyhodujemy własnoręcznie! Kalendarz wysiewu warzyw może jednak wydawać się dość skomplikowany dla początkujących. Ma on jednak ogromne znaczenie. Właściwa pora siewu pozwoli na cieszenie się większymi plonami. Podpowiadamy zatem, kiedy sadzić warzywa, a także kiedy nadchodzi pora ich zbioru.

  • 1
  • 2
  • ...
  • 4
mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex