Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Wskazówki i porady

Wskazówki i porady - zestaw specjalistycznych artykułów na temat ogrodnictwa. Nasi specjaliści udzielają porad, a także dzielą się tajnikami uprawy, które musisz wprowadzić, aby cieszyć się wspaniałymi i zdrowymi roślinami.

17 sty 2023
83

Każdy doświadczony ogrodnik wie, że róż nie powinno przycinać się jesienią. Jest to zabieg, który najlepiej wykonać wiosną, a przed nadejściem mrozów usunąć jedynie przekwitłe kwiaty i martwe pędy. Prawidłowe przycinanie pomoże zachować zdrowy wygląd krzewów i zapewni obfite kwitnienie.

11 gru 2022
73

Projekt ogrodu w stylu leśnym coraz częściej wybierają ludzie, którzy chcą odciąć się od energii dużego miasta i pogrążyć się w pięknie naturalnego krajobrazu. Popularność tego stylu rośnie z roku na rok.

01 gru 2022
87

Eleganckie krzewy wrzosów z gęstymi liśćmi i delikatnymi kwiatami w kształcie dzwonków ozdobią każdy ogród jesiennymi kwiatami, dodając mu klasy i szyku. Gatunek ten wygląda świetnie w towarzystwie zimozielonych iglaków, a ich pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca.

03 mar 2022
531

Zioła z własnego wysiewu to podręczne źródło cennych składników mineralnych, ale i aromatycznych przypraw. To prawdziwe must have dla każdego miłośnika zdrowej, naturalnej kuchni. Podpowiadamy kiedy sadzić zioła w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że podane terminy mają charakter orientacyjny.

03 mar 2022
1217

Zaplanuj swoje kolorowe rabatki z naszym kalendarzem siewu i sadzenia. W ten sposób krajobraz w Twoim ogrodzie będzie atrakcyjny od wiosny, aż do późnej jesieni. Dowiedz się, kiedy siać kwiaty, żeby cieszyć się ich pięknem przez cały sezon. Poniższy artykuł pomoże Ci lepiej zaaranżować przestrzeń i przygotować się do poszczególnych prac w ogrodzie.

01 mar 2022
1213

Nic nie równa się smakowi warzyw, które wyhodujemy własnoręcznie! Kalendarz wysiewu warzyw może jednak wydawać się dość skomplikowany dla początkujących. Ma on jednak ogromne znaczenie. Właściwa pora siewu pozwoli na cieszenie się większymi plonami. Podpowiadamy zatem, kiedy sadzić warzywa, a także kiedy nadchodzi pora ich zbioru.

21 gru 2021
17135

Hibiskus, który jest znany również jako Róża chińska to popularna roślina doniczkowa, ale poszczególne gatunki należące do tego rodzaju dobrze rosną i zimują w ogrodach.

10 list 2021
3876

Wraz z końcem jesieni, dni stają się coraz krótsze, a noce coraz zimniejsze. Podpowiadamy kiedy i jak zabezpieczać rośliny w ogrodzie oraz które z nich są najbardziej wrażliwe na niskie temperatury oraz mroźny wiatr. 

15 paź 2021
2485

Jesień, zaraz po wiośnie zaliczyć możemy do najbardziej barwnych pór roku. Przebarwiają się liście drzew i krzewów, kwiaty, a także owoce na drzewach i krzewach.

09 wrz 2021
2694

Wielu ogrodników i miłośników kwiatów uprawia tulipany w swoim ogrodzie przydomowym, na działce czy na balkonie. Nie jest to zaskakujące, gdyż to kwiaty cebulowe, jako jedne z pierwszych zapowiadają nam zbliżającą się wiosnę i przyrodę budzącą się do życia.

  • 1
  • 2
  • ...
  • 4
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.