Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Księżycowy kalendarz ogrodnika - 1 lipca 2023

post_thumb_preview
W sadzie

Dzień nie sprzyja podlewaniu, nawożeniu, przycinaniu oraz przesadzaniu krzewów i drzew w sadzie. Skoncentruj się na ochronie roślin przed chorobami i szkodnikami.

post_thumb_preview
W ogrodzie warzywnym

Wysiej nasiona roślin warzywnych do dłuższego przechowywania, posadź sadzonki, podlewaj i zastosuj organiczny nawóz. Zwalczaj szkodniki i choroby roślin, najlepiej naturalnymi metodami.


post_thumb_preview
W ogrodzie kwiatowym

Możesz dziś zająć się przesadzaniem, podlewaniem, nawożeniem i opryskami. Jest to natomiast niekorzystny czas na podział roślin oraz przycinanie drzew, krzewów i bylin.post_thumb_preview
W domu

Dobry dzień na większe porządki w domu i ogrodzie, drobne naprawy, a także sadzenie kwiatów na balkonie. Skup się również na pielęgnacji roślin doniczkowych. Nie zalecamy natomiast skomplikowanych wypieków, rezultat może być mało satysfakcjonujący.
Przydatne!

Rosnący księżyc w Skorpionie to dobry czas na wysiew i sadzenie nowych roślin. Rośliny wytworzą mocne korzenie i łodygi, będą odporne na choroby i dadzą dobry i obfity plon.


Opublikowane przez: 01 lip 2021
Wyświetlenia: 425
(Głosów: 0, Ocena: 0)
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.