Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Księżycowy kalendarz ogrodnika - 26 lipca 2023

post_thumb_preview
W sadzie

To odpowiedni dzień na posadzenie nowych okazów drzew i krzewów w sadzie. Zbierz owoce z drzew i wykonaj oprysk jeżeli zauważysz objawy choroby czy żerowania szkodników.

post_thumb_preview
W ogrodzie warzywnym

Zalecane działania w ogrodzie warzywnym obejmują: wysiew nasion warzyw o krótkim terminie wegetacji np. rzodkiew, rukola, zbiór cebuli i czosnku, nawożenie organiczne.
post_thumb_preview
W ogrodzie kwiatowym

Dzień sprzyja podlewaniu, nawożeniu, usuwaniu chwastów, koszeniu trawnika, a także przycinaniu kwiatów do bukietów. Unikaj przesadzania bylin i krzewów.

post_thumb_preview
W domu

Dobry czas na wszelkie aktywności w domu. Dopuszczalne jest sprzątanie, drobne remonty i przede wszystkim pielęgnacja roślin w mieszkaniu.

Przydatne!

W dzisiejszym dniu można zająć się zarówno pielęgnacją, jak i sadzeniem roślin do gruntu i donic. Księżyc pozytywnie wpływa na szybkość ukorzeniania się i przyjęcia roślin w nowym miejscu.Opublikowane przez: 06 lip 2021
Wyświetlenia: 280
(Głosów: 0, Ocena: 0)
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.