Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Księżycowy kalendarz ogrodnika - 12 listopada 2023

post_thumb_preview
W sadzie

W sadzie przyszedł czas na większe porządki. Należy zrzucić gnijące owoce z gałęzi, dokładnie je pozbierać i zagrabić opadłe liście. Opadłych liści i owoców drzew owocowych nie należy składować w kompostowniku.

post_thumb_preview
W ogrodzie warzywnym

Zajmij się uporządkowaniem szklarni i tunelu foliowego po zimie. Używane narzędzie w ogrodzie należy dokładnie umyć i zdezynfekować parą lub specjalistycznymi środkami.

post_thumb_preview
W ogrodzie kwiatowym
Jeżeli panują temperatury powyżej zera, to należy pamiętać o obfitym podlewaniu roślin zimozielonych tj. thuje, trzmieliny, laurowiśnie.
post_thumb_preview
W domu

W mieszkaniu należy zadbać o rośliny doniczkowe. Dokładnie obejrzyj liście pod kątem występowania szkodników, oczyść je z kurzu i obetnij suche liście i kwiaty.

Przydatne!

Rosnący księżyc znalazł się pod działaniem znaku Ryb. Wyśmienity dzień na porządki w sadzie, szklarniach i pielęgnację roślin w domu i ogrodzie dekoracyjnym.

Opublikowane przez: 12 list 2021
Wyświetlenia: 247
(Głosów: 0, Ocena: 0)
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.