Dział konsultacji
0

Księżycowy kalendarz ogrodnika - 17 listopada 2024

post_thumb_preview
W sadzie

Usuń z gałęzi drzew zmumifikowane owoce, zagrab dokładnie opadłe liście i owoce, gdyż mogą stać się źródłem groźnych infekcji. Zebranych liści i owoców nie należy przenosić do kompostownika, a spalić lub zgromadzić w odosobnionym miejscu z daleka od drzew owocowych.

post_thumb_preview
W ogrodzie warzywnym

Zbierz plony jarmużu, późnych odmian warzyw kapustnych, korzeniowych i pora. Po zbiorach oczyść grządki z liści i pędów warzyw, chwastów, a nastepnie przekop glebę wraz z nawozem.

post_thumb_preview
W ogrodzie kwiatowym
Zalecane dziś prace w ogrodzie ozdobnym: zabezpieczanie bylin, krzewów, drzew i pnączy wrażliwych na mróz, sadzenie cebulek kwiatowych, odchwaszczanie, przycinanie suchych kwiatostanów,  usuwanie obumarłych liści i pędów.
post_thumb_preview
W domu

Doskonały dzień na zajęcię się pielęgnacją roślin doniczkowych. Dokładnie obejrzyj liście czy nie widać na nich plam, które mogą być objawem choroby grzybowej lub żerowania szkodników.

Przydatne!

Rosnący księżyc znajduje się dziś pod działaniem znaku Byka. Wyśmienity dzień na prace porządkowe, odchwaszczanie, usuwanie opadłych liści i owoców, zabezpieczanie roślin przed mrozem i ich pielęgnację.

Opublikowane przez: 15 list 2021
Wyświetlenia: 1629
(Głosów: 0, Ocena: 0)
mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex