Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Księżycowy kalendarz ogrodnika - 20 listopada 2023

post_thumb_preview
W sadzie

W sadzie należy zagrabić i zebrać wszystkie opadłe owoce i liście. Gnijące owoce, które jeszcze pozostały na gałęziach powinny zostać zrzucone, gdyż moga stać się źródłem groźnych infekcji.

post_thumb_preview
W ogrodzie warzywnym

Zbierz plony późnych odmian warzyw korzeniowych: marchwi, pietruszki, selera i warzyw kapustnych: brukselki, kalafiora, kapusty i brokuła.

post_thumb_preview
W ogrodzie kwiatowym

Zalecane prace w ogrodzie ozdobnym: kopczykowanie róż i innych krzewów ozdobnych wrażliwych na mróz, okrywanie słomą i agrowółkniną krzewów szczepionych na pniu np. hortensji, różaneczników. Najdokładniej należy zabezpieczyć miejsce szczepienia.

post_thumb_preview
W domu

Wskazane jest dziś zajęcie się roślinami doniczkowymi oraz tymi rosnącymi na balkonie lub tarasie. Pamietaj o podlewaniu, ochronie przeciw szkodnikom i zabezpieczaniu przed mrozem.

Przydatne!

Malejący księżyc znalazł się dziś pod działaniem znaku Bliźniąt. Najkorzystniej będzie dziś zająć się zbiorami warzyw, pielęgnacją roślin domowych, porządkami i ochroną przed mrozem.

Opublikowane przez: 19 list 2021
Wyświetlenia: 310
(Głosów: 0, Ocena: 0)
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.