Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Księżycowy kalendarz ogrodnika - 4 listopada 2023

post_thumb_preview
W sadzie

Warto już teraz zabezpieczyć korę młodych, niedawno posadzonych drzew owocowych. Należy założyć opaski z siatki drucianej lub plastikowej.

post_thumb_preview
W ogrodzie warzywnym

Po zbiorach warzyw przekop glebę dokładnie i pozostaw ją w tzw. ''ostrej skibie''. Tak przekopana gleba lepiej chłonie wodę, a odsłonięte jaja i larwy owadów zostaną zniszczone przez mróz.

post_thumb_preview
W ogrodzie kwiatowym

Zawiąż sznurkiem pędy zimozielonych drzew i krzewów np. iglaków, a także traw. Jeżeli w Twoim regionie występują już większe przymrozki, które utrzymują się przez kilka dni, należy zabezpieczyć byliny i krzewy wrażliwe na mróz.

post_thumb_preview
W domu

Kolejny najlepsze dzień na zajęcie się większymi porządkami w domu i na balkonie. Jeżeli pogoda pozwala, to udekoruj swój balkon lub taras dyniami i astrami w doniczkach.

Przydatne!

W dzisiejszym dniu księzyc znalazł się w fazie nowiu pod działaniem znaku Skorpiona. Jest to dobry czas na zabezpieczanie roślin w ogrodzie i przekopanie gleby.

Opublikowane przez: 08 list 2021
Wyświetlenia: 252
(Głosów: 0, Ocena: 0)
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.