Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Księżycowy kalendarz ogrodnika - 4 października 2023

post_thumb_preview
W sadzie

Zajmij się porządkowaniem sadu i przygotowaniami do nadchodzącej ziemi. Przytnij suche i połamane gałęzie drzew, zgrab opadłe liście i zbierz owoce, w których mogą rozwijać się choroby grzybowe.

post_thumb_preview
W ogrodzie warzywnym

Możesz wysiać nasiona warzyw na jesienny zbiór. Wysiej nasiona koperku, szpinaku, roszponki i modraka morskiego. Na domowy parapecie możesz wysiewać nasiona ziół i warzyw na kiełki.

post_thumb_preview
W ogrodzie kwiatowym

Wspaniały dzień na sadzenie bylin i cebul kwiatowych, które zakwitną wiosną np. narcyzów, hiacyntów, tulipanów, szafirków, krokusów i wielu innych.

post_thumb_preview
W domu

Powstrzymaj się dziś od wykonywania przetworów z owoców, możesz natomiast wykonać przetwory z warzyw np. ogórków, cukini, papryki.

Przydatne!

Malejący księżyc ostatni dzień znajduje się pod działaniem znaku Panny. Jest to bardzo korzystny dzień na sadzenie i wysiew roślin do gruntu. Nie powinno się natomiast zbierać i przetwarzać owoców.

Opublikowane przez: 04 paź 2021
Wyświetlenia: 270
(Głosów: 0, Ocena: 0)
GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.