Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Dlaczego bergenia nie kwitnie?

Bergenia, to piękna i bardzo odporna bylina o niewielkich wymaganiach. Najczęściej jej uprawa jest bezproblemowa, a uroczych, różowych kwiatów możemy spodziewać się co roku. Na wpływ braku kwitnienia bergenii może mieć wpływ kilka czynników, przede wszystkim uprawowych.

Pierwszą przyczyną braku kwiatów jest zbyt młody wiek sadzonki. Rośliny roczne często nie są na tyle rozwinięte i dojrzałe, aby wydać kwiaty. W tym czasie rozbudowują system korzeniowy i tworzą rozetę liści. Bergenia lubi żyzne, próchniczne gleby, stale umiarkowanie wilgotne.

Gleby zbyt ubogie, pozbawione składników odżywczych lub wręcz przeciwnie, przenawożone mogą wpływać w negatywny sposób na zawiązywanie kwiatów przez rośliny. Powinno się je uprawiać w słonecznym miejscu, dlatego zbyt cieniste stanowisko również może mieć wpływ na to, że bergenia nie wyda kwiatów.

Opublikowane przez: 07 cze 2019
Wyświetlenia: 1404
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.