Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Kiedy można przesadzać lawendę?

Когда пересадить лаванду Lawendę można przesadzać w inne miejsce praktycznie przez cały rok. Bylina jednak najlepiej się przyjmuje sadzona w wiosennym lub jesiennym terminie. Sadzonka może się nie przyjąć gdy została posadzona upalnym latem lub wręcz przeciwnie, w czasie gdy występują już przymrozki, a roślina nie zdążyła ukorzenić się w gruncie. 

Wiosenne sadzenie ma swoje zalety. Wiosną bez problemu możemy zapewnić roślinom optymalny poziom nawodnienia gleby, co jest bardzo ważne dla przetrwania roślin w nowym miejscu. Często padają wtedy deszcze, a temperatura nie jest jeszcze wysoka.

Przy jesiennym przesadzaniu odnotowuje się jeszcze wyższy procent przeżycia, gdyż pędy lawendy zdążyły zdrewnieć i wzmocnić się latem, dzięki czemu roślina jest w mniejszym stopniu narażona na przesuszenie. Jesienią należy szczególnie zwracać uwagę na temperatury panujące w danym regionie.

Opublikowane przez: 17 lip 2020
Wyświetlenia: 6292
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.