Dział konsultacji
0

Uprawa krzewów ozdobnych

Krzewy ozdobne „Dom i sad

Oferujemy duży asortyment sadzonek krzewów ozdobnych, który jest ciągle uzupełniany. Specjaliści z naszego sklepu szczególnie pilnie wybierają nowe gatunki, które mogą zadziwić Ciebie oraz Twoich bliskich swoim pięknem i oryginalnością, odpornością na zimno i choroby. Jeżeli będziesz potrzebować pomocy w wyborze lub pielęgnacji możesz zadać wszystkie interesujące Cię pytania konsultantom sklepu. A jeżeli chcesz znacznie zaoszczędzić

 – kup sadzonki w supercenie.

Sadzenie i pielęgnacja – zasady ogólne

Krzewy ozdobne sadzone są głównie wiosną, ale niektóre rośliny z naszego asortymentu można sadzić w ciągu całego lata. Dołek do sadzenia należy wykopać wcześniej. Jego średnica zależy od wielkości sadzonki, ale powinien wynosić nie mniej niż jeden metr, a głębokość nie mniej niż pół metra.

W większości krzewy nie mają szczególnych wymagań, co do gleby, ale lepiej dodać do dołka do sadzenia urodzajną glebę i nawozy – mogą być w postaci obornika, torfu lub kompostu. Nawozy mineralne można dodać również do gleby..

Jeżeli młodniak potrzebuje podwiązywania, należy wbić kołki. Podczas sadzenia korzenie należy dokładnie wyprostować. Glebę po sadzeniu trzeba trochę utwardzić, żeby zbytnio nie osiadła. Krzewy ozdobne bardzo lubią opryskiwanie. Jeżeli lato jest suche, z małą ilością opadów, zagwarantuj roślinom więcej wody. Za pomocą spryskiwacza opryskuj liście. Pamiętaj jednak, aby robić to w pochmurną pogodę, wczesnym rankiem lub wieczorem, by słońce nie przepaliło mokrych liści. Część korzeniowa potrzebuje spulchniania ziemi, nawożenia oraz usuwania chwastów.

Obcinanie

Krzewy należy regularnie obcinać. Młode rośliny wymagają utworzenia oraz kształtowania korony. Późniejsze obcinanie wykonuje się w celu podtrzymania kształtu oraz odmłodzenia.

Cechy szczególne każdego krzewu przewidują różne sposoby obcinania. Pędy utworzone w obwodzie korony, wymagają minimalnego obcinania.

Gatunki krzewów, których kwiaty znajdują się na zeszłorocznych gałęziach, potrzebują oszczędnego obcinania. Zaleca się jego przeprowadzenie w okresie kwitnięcia, by system korzeniowy uzyskał siły do rozwoju i szybko wyrosły nowe gałęzie.

Jeżeli krzewy posiadają kwiaty na nowych gałęziach, należy je obcinać wczesną wiosną. W taki sposób kształtują się mocne pędy, a okres kwitnięcia będzie bujny i obfity. Nieprzycinane gałęzie mogą szybko zacząć rosnąć zbyt gęsto.

Firma „GradinaMax” gwarantuje

Zalety naszych sadzonek są oczywiste:

  • 100% gwarancji jakości: każda sadzonka przeszła specjalną obróbkę oraz została sprawdzona pod względem żywotności;
  • oferujemy wyłącznie najlepsze gatunki oraz wybrane nowości;
  • dzięki niezawodnemu opakowaniu rośliny zachowują wszystkie swoje właściwości podczas przesyłki.

Krzewy ozdobne nie wymagają szczególnych nakładów pracy, a co więcej efekt końcowy przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego warto już dziś pomyśleć o pięknie Twojego ogrodu i kupić sadzonki krzewów ozdobnych.

Opublikowane przez: 05 gru 2016
Wyświetlenia: 3799
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex