Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Nasiona roślin egzotycznych do uprawy w pojemnikach

Rośliny egzotyczne, to typ roślin pochodzących z tropikalnej lub subtropikalnej strefy klimatycznej. Samodzielna uprawa gatunków niespotykanych w naszych warunkach potrafi przynieść prawdziwą satysfakcję i niecodzienne walory ozdobne. Jeżeli poświęcimy trochę czasu na wysiew nasion i poznanie warunków roślin, które pragniemy uprawiać, to w krótkim czasie doczekamy się spektakularnych efektów. Oryginalne, a przy tym często niekłopotliwe w uprawie rośliny egzotyczne staną się perełką w naszej kolekcji roślin i niebanalną ozdobą każdego wnętrza. Większość z nich podczas ciepłych, letnich dni może stać na balkonie lub tarasie i swym pięknem przyciągać wzrok.

Zbliża się wiosna, czas wysiewów nasion i ekperymentowanie. Poniżej przedstawiamy nasiona roślin egzotycznych dostępnych w naszej ofercie, które doskonale sprawdzą się w mieszkaniu lub oranżerii, a ich uprawa sprawi tylko minimum wysiłku, a wymierne efekty.

Финиковая пальма

Palmy: Rodzina drzewiastych roślin tropikalnych zaliczanych do roślin jednoliściennych. Spotykane na całym świecie w strefie międzyzwrotnikowej. Nieliczne okazy można spotkać w Europie. Tworzą pień i najczęściej bardzo duże i okazałe liście. Wszystkie z nich wymagają słonecznego i ciepłego stanowiska oraz żyznej i przepuszczalnej gleby.

 

Palma królewska obraz 1

 

Palma królewska - Jedna z piękniejszych palm o wybitnie egzotycznym wyglądzie. Charakteryzuje się długimi i szerokimi, wachlarzowymi liśćmi. W okresie letnim może być uprawiana na zewnątrz, na zimę jednak koniecznie musi zostać wniesiona do ogrzewanego pomieszczenia. Hodowana w pojemnikach potrafi dorastać do 2 metrów wysokości.

 

Waszyngtonia  palma obraz 1

 

Palma Waszyngtonia - dekoracyjna z liści roślina doniczkowa pochodząca z Meksyku. Charakteryzuje się dużymi, rozłożystymi liśćmi i średnim wzrostem osiągając w dorosłej formie ok. 80-100 cm wysokości. Po wysianiu siewki ukazują się w krótkim czasie i szybko przyrastają. Lubi słońce, jasne stanowisko i żyzną, przepuszczalną glebę, Latem potrzebuje obfitego podlewania.


 

Cantitate apa plante suculente


 

Kaktusy i sukulenty. Niezwykłe rośliny doniczkowe- egzotyczne, które wytwarzają tkankę wodną, dzięki które są w stanie przetrwać długi czas bez wody. Kaktusy i inne sukulenty najlepiej rosną na silnie nasłonecznionych stanowiskach, latem mogą stać na zewnątrz. Konieczne jest zapewnienie im bardzo przepuszczalnej, lekkiej gleby z dużym udziałem piasku i żwirku. Potrzebują zimowego spoczynku, zimą najczęściej podlewa się je delikatnie lub wcale. Gdy przejdą okres spoczynku, to w kolejnym roku mogą wydać piękne kwiaty.
 

Żywe kamienie, mieszanka obraz 1

 

Żywe kamienie. Lithopsy czyli Żywe kamienie, to unikalne sukulenty z rodziny przypołudnikowatych. Pochodzą z Ameryki Południowej. Nazwa rośliny wzięła się od niezwykłe budowy liści, lithopsy tworzą dwa liście i do złudzenia przypominają kamienie. Przy zapewnieniu dobrych warunków mogą kwitnąć kwiatami o stokrotkowatym kształcie.

 

Kaktusy, mieszanka gatunków obraz 1

 

Kaktusy. Kaktusy dostępne w mieszance odmian różniących wysokością, pokrojem i barwą. Nasiona wysiewa się przez cały rok do doniczek z mocno przepuszczalną glebą i ustawia na jak najjaśniejszym parapecie w mieszkaniu. Po wysianiu potrzebują wiele słońca i ciepła. Optymalna temperatura do uprawy, to 22-26 stopni C.

 

Inne ciekawe rośliny egzotyczne:

 

Strelicja królewska (Rajski Ptak) obraz 1

 

Strelicja królewska. Jedna z najpiękniejszych bylin do uprawy w mieszkaniu. Tworzy bardzo duże, skórzaste liście, które same w sobie stanowią niebywałą dekorację. Jednak największą wartością ozdobną są kwiaty, które kształtem i ubarwieniem przypominają rajskie ptaki. W warunkach domowych potrafi dorastać do 1-1,2 metra. Przed wysiewem uszkadza się pokrywę nasiona, a następnie moczy w ciepłej wodze. Tak przygotowane nasiona sadzi się do bardzo żyznej gleby i ustawia w ciepłym i jasnym miejscu.

 

Nolina Stopa słonia obraz 1

 

Nolina - Stopa słonia. Roślina doniczkowa o zdrewniałej, bardzo grubej łodydze, która pełni rolę zbiornika wodnego na okresy pozbawione wody. Ze względu na to charakterystyczne zgrubienia nazywana jest stopą słonia. Przyrasta bardzo wolno, po wielu latach liście są długie, poskręcane i przypominają zieloną ‘’czuprynę’’. Nie wymaga wiele uwagi i pielęgnacji, dlatego polecana jest wszystkim początkującym ogrodnikom.
 

Drzewko kawowe obraz 1

 

Drzewko kawowe. Wieloletnia roślina ozdobna i użytkowa, która w mieszkaniu lub ogrodzie zimowym dorasta do 1 metra wysokości. Gdy kwitnie wydziela bardzo silny i przyjemny zapach, który roznosi się po całym mieszkaniu. Wcześniej namoczone nasiona wysiewa się do żyznej, próchniczej ziemi i ustawia w jasnym, ciepłym miejscu w mieszkaniu. Drzewko kawowe może stać latem na tarasie lub balkonie.

 

Mimoza wstydliwa obraz 1

 

Mimoza. Wieloletnia, egzotyczna roślina doniczkowa o niezwykłych właściwościach. W domowych warunkach osiąga kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Liście na pędach rosną naprzeciwlegle. Roślina wytworzyła mechanizm obronny polegający na reagowaniu na dotyk. Po dotknięciu liście, a następnie całe pędy składają się by po pewnym czasie powrócić do stanu pierwotnego.

Opublikowane przez: 15 lut 2019
Wyświetlenia: 4330
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex