Dział konsultacji
0

Roślinne dekoracje na stół wielkanocny

Kwiaty są symbolem wiosny i tradycyjnie wykorzystywane są jako dekoracja stołu, mieszkania lub prezent od gości dla gospodarza domu. Istnieje duża różnorodność kwiatów, które mają szczególne znaczenie podczas Wielkanocy. Delikatne, pastelowe lub białe kwiaty symbolizują czystość i niewinność. Kwiaty lilii mają znaczenie religijne, ponieważ są wymienione w Biblii, zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie. Udekoruj stół wielkanocny oraz mieszkanie świeżymi kwiatami w doniczkach lub ciętymi kwiatami np. tulipanami, narcyzami, hiacyntami, przebiśniegami, gerberami i innymi roślinnymi akcentami: rzeżuchą, owsem, mchem i gałązkami. Bukiet kwiatów na środku stołu stworzy idealny, przyciągający wzrok element centralny. Poznaj najpopularniejsze rośliny wiosny i sprawdź, jakie dekoracje można stworzyć z udziałem kwiatów i roślin.

  1. Lilia - uważana jest za bardzo tradycyjny kwiat wielkanocny. Oprócz czystości i niewinności oznacza również nadzieję, miłość i boskość. Podarowanie białej lilii oznacza, że cieszysz się ze spotkania.
  2. Narcyz - jeden z pierwszych oznak wiosny. Podarowanie komuś dużego bukietu narcyzów oznacza szacunek do obdarowanego. W symbolice narcyzy oznaczają również odrodzenie, powodzenie i szczęście.
  3. Tulipan - kolejny wczesny symbol wiosny i przyjścia nowego sezonu po zimie. Tulipany daje się w celu wyrażenia przyjaźni i miłości. Bukiet kolorowych tulipanów może również oznaczać, że obdarowany jest dla obdarowującego szczególnie ważnym człowiekiem.
  4. Stokrotki - podobnie jak narcyzy, uważane są za jedne z najbardziej radosnych wiosennych kwiatów, doskonałych na wielkanocny stół. Białe stokrotki symbolizują spokojną, pogodną naturę i czystość. Rośliny te bywają również pachnące, przez co, to miły akcent do wszystkich wiosennych kompozycji i dekoracji. Stokrotki są dostępne w kolorze różowym, czerwonym, białym.
Hiacynt - popularna roślina ze względu na niesamowity zapach i wyjątkowo dekoracyjne kwiaty. Kolory hiacyntów również mają znaczenie. Biel oznacza szacunek, fiolet przeprosiny, różowy sympatię.

Inne wiosenne rośliny:

  1. Azalia jest znana ze swoich intensywnych kolorów, bujnych kwiatów i eleganckiego wyglądu. Symboliczne wręczanie azalii w doniczce wskazuje na sympatię do gospodarza domu.
  2. Bukszpan, borówka, barwinek, cis - wieloletnie krzewy, które pozostają zielone przez cały rok. Są symbolem nieśmiertelności. Dodaje się je do bukietów, kompozycji, a bukszpanem stroi koszyczek i wykonuje się z niego wielkanocne palmy.
  3. Bazie - nazywane kotkami, to gałązki wierzby, które są elementem palm wielkanocnych. Wierzba symbolizuje zmartwychwstanie, zdolność do odradzania się.
  4. Rzeżucha (Pieprzyca siewna), owies, pszenica - rosną bardzo szybko po wysiewie i mają piękny, intensywnie zielony kolor. Oznaczają nagłe odrodzenie przyrody po zimie. Są również najlepszym tłem dla cukrowego baranka, kurczaczków czy zajączka.


Przykłady dekoracji na stół z wykorzystaniem roślinnych symboli wiosny:

Rzeżucha wysiana do filiżanek, miseczek, a także wydmuszek jajek. Udekorowana jajkami przepiórczymi, piórkami i krótkimi gałązkami forsycji. Uwite gniazda z gałązek, siana i sizalu z jajkami i piórami.Bukiet kolorowych tulipanów w przezroczystym wazonie. Delikatny, pojedynczy kwiat ułożony na każdym talerzu. Ugotowane jajka przewiązane sznurkiem i udekorowane jednym kwiatem hiacynta. Serwetki nawiązujące kolorem do bukietu kwiatów.Owies lub pszenica wysiane do porcelanowych pojemników, udekorowane przepiórczymi wydmuszkami. Postawione bezpośrednio na stole lub plastrach drewna z kawałkami zielonego mchu.

Prosta, szara doniczka o ‘’surowym’’ wyglądzie z posadzoną sadzonką kolorowych bratków. Można użyć również stokrotek, fiołków lub kwiatów cebulowych np. hiacyntów, miniaturowych narcyzów, szafirków lub cebulicy. Złoty, przezroczysty lub kolorowy wazon z kilkoma gałązkami wierzby. Serwetki zawiązane na kolorowych pisankach w formę króliczych uszu.I ostatnia propozycja, która najbardziej spodoba się najmłodszym. Cienkim pisakiem rysujemy oczy lub całe buzie na wydmuszkach jaj lub pisankach i dekorujemy je wstążkami, sznurkiem i suszonymi kwiatatami np. gipsówką, gałązkami wierzby czy forsycji.Mamy nadzieję, że nasze propozycje dekoracji spodobały się i spróbujesz udekorować dom kwiatami i roślinami w te Święta.

 

Opublikowane przez: 02 kwi 2021
Wyświetlenia: 1880
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex