Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Jak często rodzi bananowiec?

Każdy pęd bananowca rodzi kiść owoców raz w ciągu roku. Po owocowaniu łodyga zamiera, a na jej miejsce wyrasta kolejna. Należy pamiętać o tym, aby wyciąć zamierający pęd, który może blokować tworzenie się kolejnych. Po kwitnieniu i zawiązaniu owoców, aby banany były gotowe do zbioru należy poczekać od 3 do 6 miesięcy. 

 

Bananowce to rośliny pochodzące z klimatu tropikalnego. W klimacie umiarkowanym, gdzie występują mrozy ich owocowanie nie jest możliwe. Owoce można uzyskać uprawiając rośliny w ogrzewanych i zamkniętych szklanych pomieszczeniach.

 

 W szklarni lub ogrodzie zimowym będą miały dużo światła, ciepła oraz podwyższoną wilgotność powietrza. Od posadzenia młodej rośliny do owocowania i zbiorów mija w dobrych warunkach od 80 do 180 dni. Banany zbiera się gdy są już w pełni rozwinięte, ale jedynie w 75% dojrzałe. 

 

Więcej na temat sadzenia i uprawy roślin egzotycznych znajdziesz: tu

 

Opublikowane przez: 20 wrz 2019
Wyświetlenia: 829
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.