Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Jak długo rośnie bananowiec?

Bananowiec potrzebuje kilku lat, aby osiągnąć dojrzały wiek na kwitnienie i wydanie owoców. Rośliny można również wyhodować z nasion , ich kiełkowanie w odpowiednich warunkach trwa od 2 tygodni, nawet do 2 miesięcy. Gdy rośliny wykiełkują, to ich wzrost z miesiąca na miesiąc jest coraz szybszy. 

 

Po kilku miesiącach uprawy w warunkach domowych, bananowce potrafią osiągać do 100 centymetrów wysokości. Szybkość wzrostu można regulować temperaturą w jakiej przebywają rośliny. W niższej temperaturze ich wzrost będzie wolniejszy. Po 3-4 latach osiągają swój docelowy wzrost czyli około 2-3 metry, w zależności od odmiany, wielkości pojemnika oraz warunków uprawowych.

 

Na szybkość wzrostu wpływa również gleba, zawartość składników odżywczych, a także nawożenie nawozami organicznymi tj. kompost czy obornik lub mineralnymi przeznaczonymi dla roślin ozdobnych.


Więcej na temat sadzenia i uprawy roślin egzotycznych znajdziesz: tu

Opublikowane przez: 20 wrz 2019
Wyświetlenia: 459
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.