Dział konsultacji
0

Jak i kiedy sadzić tulipany jesienią?

посадка тюльпанов осенью Jesienią, na otwartym terenie sadzi się wiele roślin cebulowych, przede wszystkim tulipany. Termin sadzenia roślin na rabatach czy klombach zależy od warunków pogodowych i klimatycznych występujących na danym obszarze. W cieplejszych regionach kraju sadzenie najlepiej jest przeprowadzać w październiku oraz w listopadzie. W regionach chłodniejszych, na południu i wschodzie, sadzenie powinno odbyć się od września do października. 

Przed posadzeniem należy dokładnie obejrzeć cebulki, odrzucić chore, uszkodzone i nadmiernie wysuszone. Następnie powinno się przygotować miejsce sadzenia oraz podłoże. Jeżeli gleba w Twoim ogrodzie jest ciężka i gliniasta, dodaj do niej piasku, aby ją rozluźnić i uczynić bardziej przepuszczalną.

Cebulki w zależności od odmiany układa się w odległości co 7-10 centymetrów. Odmiany botaniczne i miniaturowe mogą rosnąć gęściej. Głębokość sadzenia uzależniona jest od wielkości danej cebulki - materiał nasadzeniowy umieszcza się na głębokość odpowiadającą trzykrotnej długości danej cebulki.

 

Opublikowane przez: 17 lip 2020
Wyświetlenia: 991
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex