Dział konsultacji
0

Róże pnące

Sadzenie i pielęgnacja

Na początku trzeba wykonać prace wstępne.

  • Przygotować substrat – mieszankę odżywczą. Zalecamy zasilanie jednego metra kwadratowego gleby 10 kg kompostu, torfu lub obornika.
  • Wykopać dołki do sadzenia. Ich głębokość powinna wynosić nie mniej niż 50 cm. Warto dodatkowo zasilić każdą kompostem lub obornikiem.

Glebę należy zasilać regularnie przez cały sezon, który nastąpi po przeprowadzeniu sadzenia.

Miejsce do sadzenia powinno być dobrze wietrzone oraz znajdować się na nasłonecznionym odcinku. Najlepiej, by działka charakteryzowała się niedużą pochyłością, tak by woda nie stała zbyt długo. Pomiędzy różami pnącymi oraz innymi roślinami należy przestrzegać odległość 50 cm. I nie zapomnij po posadzeniu przymocować łodygi róż do podpory.

Szykujemy sadzonki oraz miejsce do sadzenia

Jeżeli planujesz posadzić róże trochę później, zalecamy wcześniej zamoczyć sadzonki w wodzie na jedną dobę, by lepiej przesiąkły wilgocią.

Korzenie sadzonki powinny swobodnie mieścić się w dołku do sadzenia. Wówczas system korzeniowym prostuje się i jest przyciskany ziemią. Miejsce adaptacji należy pogłębić o kilka centymetrów. Ziemię należy dobrze ubić, a później obficie podlać glebę wokół sadzonki. Dzięki temu gleba będzie mogła osiąść i wypełnić dokładnie miejsca wokół korzeni.

Do czasu pojawienia się młodych pędów, regularnie okopuj krzewy. Uchroni to korzenie przed wysychaniem. Ziemia pod różami powinna być zawsze nawilżona. Wysychanie będzie miało zły wpływ na roślinę.

Kształtowanie oraz podwiązywanie krzewów

Krzew należy kształtować natychmiast po posadzeniu. Jeżeli skierujemy gałęzie i pędy w dobrym kierunku, pomoże to uniknąć kłopotów w przyszłości. W celu uzyskania maksymalnej ilości kwiatów, róże pnące należy podwiązać.

Zasady obligatoryjne:

  • Łodygi róż mocuje się mocno do podpory, żeby nie uszkodził ich wiatr
  • Nie należy wiązać zbyt mocno, by nie uszkodzić łodygi
  • Nie zalecamy używanie drutu do podwiązywania, lepiej stosować współczesną dratwę
  • Prowadź regularną rewizję podpór, by uniknąć uszkodzenia krzewu

Unikatowe róże pnące od „GradinaMax”

Niektórzy ogrodnicy nie za bardzo lubią róże pnące, ponieważ ich zabezpieczenie na zimę jest dość problematyczne. „GradinaMax” uporał się z tym problemem i zgromadził bardzo dobre gatunki wyróżniające się wyjątkową odpornością na mróz. Rośliny te są zdolne do przetrwania przy temperaturze do minus 35 stopni!

Wszystkie zawarte w katalogu odmiany wyróżniają się swoim pięknem i wykwintnością. Są odporne na szkodniki i choroby, nie są specjalnie wymagające w pielęgnacji a do tego kwitną obficie i nieprzerwanie przez naprawdę długi czas.

Zamów sadzonki róż pnących już dziś i uczyń swój ogród prawdziwym królewskim zakątkiem ze wspaniałymi roślinami!

Opublikowane przez: 12 list 2016
Wyświetlenia: 9199
(Głosów: 2, Ocena: 3.5)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex