Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Jak rozmnaża się tulipan?

Tulipan rozmnaża się na dwa sposoby, w sposób wegetatywny lub generatywny. Rozmnażanie wegetatywne w przypadku tulipanów polega na oddzieleniu drobnych cebulek przybyszowych od cebuli macierzystej. Rozmnażanie generatywne tulipanów odbywa się poprzez wysiew nasion uzyskanych po zapyleniu kwiatów.

 

Rośliny uzyskane z cebulek przybyszowych będą identyczne jak rośliny macierzyste, natomiast tulipany, które rozmnożymy za pomocą nasion najczęściej będą różniły się kolorem lub kształtem kwiatów. Wszystko zależy od tego jak wyglądały rośliny macierzyste, ale możemy wyhodować ciekawe i oryginalne mieszańce. 

 

Najlepszym terminem na oddzielenie cebulek przybyszowych przypada na czerwiec, kiedy część nadziemna zamiera, a siły gromadzi w cebulkach. Po oddzieleniu przechowuje się je w suchym miejscu i sadzi ponownie na jesieni.


Więcej na temat sadzenia i uprawy roślin cebulowych znajdziesz: tu

Opublikowane przez: 17 wrz 2019
Wyświetlenia: 956
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.