Dział konsultacji
12 400 41 73
0

Jak rozmnożyć dyptam?

Dyptam, to roślina którą z łatwością można rozmnożyć. Zarówno w sposób wegetatywny czyli podział starszych i rozrośniętych roślin, jak i generatywny czyli poprzez wysiew nasion. Rozmnażać je można zarówno wiosną jak i jesienią. Nasiona wysiewa się tuż po zbiorach bezpośrednio do gruntu lub wiosną kolejnego roku, w lutym i marcu.

 

Nasiona dyptamu wysiewa się późnym latem i jesienią na rozsadniku. Sadzonki, które uzyskamy sadzi się na miejsce stałe późną wiosną w odległości 40-50 centymetrów pomiędzy roślinami. Wysiewając nasiona wczesną wiosną nie można zapominać zastosowaniu ochrony. Dlatego najlepiej jest to zrobić do pojemników pod osłonami. 

 

Pierwsze siewki dyptamów pojawiają się po 30-40 dniach od wysiewu. Przesadza się je latem do średniej wielkości doniczek, aby jesienią przesadzić je już na miejsce stałe. Więcej informacji na temat roślin wieloletnich znajdziesz tu

Opublikowane przez: 17 wrz 2019
Wyświetlenia: 709
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    GradinaMax używa ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia zakupowe na naszej stronie. Jeśli nadal będziesz korzystać z naszych usług, założymy, że zgadzasz się na korzystanie z plików cookie.