Dział konsultacji
0

Kalendarz siewu na kwiecień

Kwiecień w Polsce to już rozkwit pełnej wiosny z kolorowymi tulipanami i zielonymi liśćmi na drzewach. Natura się obudziła i jest to czas idealny do wysiewu absolutnie wszystkich roślin. Co więcej, wciąż możesz siać jeszcze te warzywa i kwiaty, które potrzebują dużo czasu na wzrost i rozwój. I oczywiście, zasiać te rośliny, które szybko wyrastają i wchodzą w okres owocowania i kwitnienia dość wcześnie.

Kalendarz siewu na kwiecień

Jakie warzywa siać w kwietniu?

Kwiecień to dla wielu ogrodników czas, w którym dopiero zabierają się za sianie warzyw. O tej porze wiele z nich można wysiewać bezpośrednio w gruncie, co na pewno stanowi ich zaletę.

Pomidory wczesne. Wybierz odmiany o wczesnym terminie dojrzewania, 80-90 dni, nie jest jeszcze za późno, aby je siać właśnie teraz. Dadzą one pierwsze pomidorki właśnie do połowy lata. Na początku wysiej je na rozsadę w domu, następnie przenieś do hartowania na zewnątrz, a potem przesadzaj bezpośrednio na otwarty grunt.

Kapusta. Najlepszym sposobem na zdrową i dobrze ukorzenioną rozsadę kapusty jest wysiew w szklarni lub na grządce pod szklaną doniczką bądź przezroczystym plastikowym pojemnikiem. Jest to roślina dość odporna na zimno. Siewki będą silne i odporne, nie powinny się wyciągać ani chorować.

Kabaczki, ogórki i dynie. Jeśli nocą nadal są niskie temperatury, nasiona można posadzić w osobnych kubeczkach i postawić w tunelu foliowym. Do czasu ustabilizowania się pogody, będziesz już mieć rośliny gotowe do sadzenia na stałe miejsce.

Kalendarz siewu na kwiecień

Rzodkiew. Śmiało wysiewaj ją na grządkach w gruncie - rzodkiew nie lubi upałów, szybko przechodzi do kwitnienia, dlatego pierwszą partię chrupiących, witaminowych korzeni najlepiej wyhodować w kwietniu. Nie boi się mrozu.

Zioła. W kwietniu możesz wysiewać natkę pietruszki, kolendrę i koperek bezpośrednio w gruncie. Można wydzielić osobną grządkę na zioła, ale można też po prostu rozrzucić nasiona po całym ogrodzie. Koperek świetnie komponuje się z innymi roślinami, natka pietruszki i kolendra również nie mają nic przeciwko sąsiedztwu z pomidorami lub papryką, a dla ciebie będzie to znaczna oszczędność miejsca.

Jakie kwiaty siać w kwietniu?

W sprzyjającym klimacie wiele kwiatów nie potrzebuje okresu rozsadzenia w domu na parapecie. Dziesiątki różnych gatunków można siać na rozsadę do szklarni, a potem przesadzać bezpośrednio do gruntu. Mało wymagające kwiaty możesz wysiewać od razu w gruncie - zdążą wyrosnąć i zakwitnąć już przed początkiem lata.

Astry. W żadnym wypadku nie siej ich w domu na parapecie. Idealnym sposobem na wysiew jest szklarnia lub tunel foliowy, gdzie sadzonka wyrośnie mocna i zdrowa. Nie będzie się wydłużać i będzie od razu gotowa do sadzenia na grządki.

Cynie. Ta roślina jest bardzo wymagająca pod względem światła. Dlatego śmiało wysiej nasiona w szklarni lub tunelu, a następnie przesadź na stałe miejsce w kwietniki.

Dalia. Jednoroczne odmiany dalii szybko rosną i łatwo się rozkrzewiają. Można je siać w szklarni, a po wykiełkowaniu dwóch-trzech właściwych liści przesadzić w odpowiednie miejsce.

Szarłat. Może być wysiewany bezpośrednio do gruntu na swoje stałe miejsce. Rośnie szybko i pełnię swoich zalet prezentuje aż do końca lata. Rozsada i hodowanie siewek na domowym parapecie nie jest tu konieczna.

Kalendarz siewu na kwiecień

Aksamitki. Dobrze radzą sobie tam, gdzie w poprzednim sezonie rosły te kwiaty. Często wysiewają się samoistnie. Jeśli chcesz odnowić nasadzenia i wyhodować nową odmianę, nie zawracaj sobie głowy rozsadą. Od razu siej na wybrane miejsce.

W kwietniu bezpośrednio do gruntu możesz wysiewać także kosmosy i nagietki, nasturcje i wilce. Kwiatów, które nie wymagają długiego okresu rozsadzenia, jest wiele i jesteśmy pewni, że już zabezpieczyłeś swoje ulubione odmiany. A jeśli czegoś brakuje - zamów w Gradinamax! Mamy ogromny wybór nasion warzyw i kwiatów oraz szybką dostawę!

Opublikowane przez: 09 kwi 2024
Wyświetlenia: 65
(Głosów: 0, Ocena: 0)
Zostaw opinię
Opinia
Dodaj jeden lub więcej plików
    mc visa blik klarna paypal dpd inpost pocztex